BELGLASTE MAAILM

Belgia lambakoerte omanike oma nurgake

HomeHome  PortalPortal  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

Share | 

kennelid eestis

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
Külaline
Külaline

PostitaminePealkiri: kennelid eestis   Püh 20 Juul 2008, 5:59 pm

Tere!
Tekkis küsimus, et mis kennelid siis Eestis on, kes kasvatavad belgia lambakoeri? Ma olen leidnud siiamaani ainult Wolfox, Meline Lee ja Scarley Bevy, keegi rääkis My Red Favouritest ka aga selle kodulehte ma ei leidnud. Keegi teab äkki veel kenneleid või ei olegi neid rohkem eestis?
Tagasi üles Go down
Mann
Admin
Admin

Female
Postituste arv : 1304
Registration date : 13/07/2007

PostitaminePealkiri: Re: kennelid eestis   Püh 20 Juul 2008, 6:10 pm

Eesti kennelid on ära töödud siin . Rohkem kenneleid Eestis teada ei ole Wink

Külaline

PostitaminePealkiri: Re: kennelid eestis   Püh 20 Juul 2008, 6:19 pm

suur tänu :)
Tagasi üles Go down
aino

Female
Postituste arv : 5
Töö/hobid : koerad
Registration date : 28/07/2010

PostitaminePealkiri: Re: kennelid eestis   Nelj 29 Juul 2010, 1:09 pm

Tahaksin uurida võimalusi mõne aasta pärast belglase võtmiseks. Kokku on mul olnud 5 koera (2 neist praegu), kuid teenistuskoeri ei ole olnud. Praeguse kuldse retriiveriga olen teinud SK-d (hetkel õpin EVÕI-d, kuid seal ei ole veel kõik selge).
KK-d ei ole teinud kordagi, kuid edaspidi plaaniksin just seda, sest SK oma kohustusliku edasiliikuisega on minu jaoks liiga raske.
Mõtlesin ka valge lambakoera peale, kuid mitmed on selle maha laitnud, et koolitamine on liiga spetsiifiline kuna koerad lähevad lukku väga kergesti pikaks ajaks ja tõus esineb palju paugukartust.

Tahaksin üldiselt ka koera, kes pakuks veidi turvatunnet pimedas liikumisel, kuldne seda küll ei tee, ta isegi ei haugu võõraste peale.

Missuguse kenneli poole soovitaksite pöörduda, kus kasvatatakse nn tööliini tervusid, s.t tahaksin, et koer eeldatavalt suudaks hüpata 1 m, ei kardaks pauku ja suudaks keskenduda (eesmärgid ei ole väga kõrged, KK3 väga hea ja EVÕI II järk näiteks)?
Loomulikult saan aru, et garantiisid ei ole, kuid kust saaksin vähemalt loota sellist kutsikat perspektiivis?
Tagasi üles Go down
Siki
Admin
Admin

Female
Postituste arv : 714

PostitaminePealkiri: Re: kennelid eestis   Nelj 29 Juul 2010, 1:53 pm

Eestist ei saa Sa paugukartuse kohta kellegilt garantiid,1m suudavad hüpata kõik belglased.Kui leiad ,et valge on juba keeruline koer,siis belglane on mitmeid kordi keerulisem.Võid uurida ja vaadata piiritaguseid kenneleid,kes on pikemalt tööliini koeri kasvatanud.
Tagasi üles Go down
http://www.freewebs.com/siki3/index.htm
aino

Female

PostitaminePealkiri: Re: kennelid eestis   Nelj 29 Juul 2010, 3:40 pm

Garantiid muidugi mitte, aga kas see paugukartus välja harjutatav ei ole (et nagu eemalt pauke kuulata algul ja siis mängida koeraga jne)?
Kas keeruline selles mõttes, et peaks olema teenistuskoera kogemus?
Ega see ei pea just tööliin olemagi, lihtsalt et oleks võimalik nn rahvasporti teha ja natuke võistelda Eesti piires. Päris välistada näitusel käimist ka ei ole mõttes.

Ma olen vaadanud küll katsetulemuste andmebaasi järgi, et ei tegelda eriti KK-ga, kas Eesti tervude kasvatajad ei ole mingil põhjusel huvitatud sellest alast?
Ma olen näinud SK-s superhästi tegevaid koeri, ilmselt on see ka suuremaks väljakutseks, aga muidu loetakse teenistuskoerte alaks just KK-d, sellepärast mõtlesin selle peale. Võiks tegelikult olla just väga ilus vaadata belglast oma kerge erksa olekuga seda ala tegemas.
Kas kohe üldse ei ole selle suuna aretajaid?
Kui piiritaha, siis mis maale? Kas Eestisse ei ole keegi uut verd toomas?
Tagasi üles Go down
Mann
Admin
Admin

Female

PostitaminePealkiri: Re: kennelid eestis   Nelj 29 Juul 2010, 3:40 pm

Eestis ei ole ühtegi töötervude kennelit ja lähiajal ei ole tulemas ka tööliinset pesakonda. Töötervud ei ole "minev kaup", mistõttu nende aretus-kasvatus on ka mujal maailmas, malidega võrreldes, suhteliselt väikesearvuline.
Aino oli vahepeal ette jõudnud, seetõttu jätkan kirjutist...
Eesti belglsepesakondades on olnud paugukartus indiviiditi erinev - mõni kardab, mõni talub, mõni ei karda... See ei ole alati arusaadav üheselt kutsikaeas, sest paugukartus võib tekkida ka peale 2-4 eluaastat. LOomulikult, kui kutsikana paugukartust mitte ilmutava koeraga järjepidevalt harjutada, õpib ta seda taluma, nii et koera ebalevat olekut tunnetab ainult peremees...
Usun, et mingi aeg on ka Eestisse tulemas tööliinseid belglaseid, aga millal ja kuidas see õnnestub, ei tea täpselt öelda, sest kui tuua, siis tõeliselt hea (heade eeldustega) koer, keda ei ole nii lihtne saada, sest mina isiklikult vaataksin kombinatsiooni, millest kutsikt tahaksin, vähemalt esimese 3-4 põlve ulatuses - eellaste töösooritused + tervisetulemused ning loomulikult peab ka välimus vastuvõetav olema. Sellistele nõudmistele vastavaid pesakondi sünnib harva ja nendele on alati ka tahtjad olemas juba kaua aega enne paaritust...
Leedus-Lätis ei ole ma tööliinseid tervusid kohanud, seetõttu ei tea öelda, kas on või ei. Soomes on mõned tööliinsete kennelid, neid võib otsida siit nende TÜ kodukalt www.finbelge.fi (vasakpoolses menüüs pentuvälitys - kasvattajat)

Female

PostitaminePealkiri: Re: kennelid eestis   Nelj 29 Juul 2010, 5:38 pm

Kui koolitada on tervusid raske, missugune peaks olema inimene, kes sellega toime tuleb? Missugune kindlasti ei tohiks olla?

Ma kardan, et selleks, et üldse uue tõuga toime tulla, on vaja kasvataja nõuandeid ja selleks, et kaugelt tuua, kui isegi koera vanemaid ei saa näha korralikult, peab tõuga väga kursis olla. Mina ei saaks sellega kindlasti hakkama.
Ega tegelikult kiire ka ei ole selle asjaga ja päris kindel ka ei ole, et just belglane see õige on. Ja mina ise belglase jaoks muidugi eelkõige.

Tagasi üles Go down
Siki
Admin
Admin

Female
Postituste arv : 714

PostitaminePealkiri: Re: kennelid eestis   Nelj 29 Juul 2010, 6:05 pm

Mariliin ju Ricaga KK-s väga edukad,ainukesed kellel ka KK3 tehtud.Koerad kellega tegeletakse on enamustel KK1,mõnedel ka KK2.Andmebaasi vaadates,siis enamasti on samadel koertel ka tulemused SK-s.Eestis eksisteerivast tervude hulgast,mis on ca 80 koera, tegeletakse umbes 20-ne koeraga.Aretusest ei olegi ka eriti midagi rääkida,need üksikud pesakonnad,mis on olnud on kaduvväike osa.Kui võrrelda SK-d ja KK-d,siis,miks Sa arvad,et KK-s on seda erksat koera ilusam vaadata,kui SK-s.Elemente tuleb mõlemas alas sooritada.
Tagasi üles Go down
http://www.freewebs.com/siki3/index.htm
aino

Female

PostitaminePealkiri: Re: kennelid eestis   Reede 30 Juul 2010, 5:48 am

Muidugi on SK-s ka ilus vaadata belglasi, aga ma mõtlen, et KK on teenistuskoerte alaks välja mõeldud (belglane on ju teenistuskoer?) ja seal võetakse kohe eriliselt hinnet alla kui koer on uimase olekuga. Ja ma tahaksin nüüd rohkem KK-d teha.
Kas belglastega peab enam-vähem koera elu lõpuni igapäevaselt trenni tegema või mingil hetkel on võimalik ka rahulikumalt võtta?

Tagasi üles Go down
AIE
aktiivne foorumlane
aktiivne foorumlane

Female
Postituste arv : 335
Registration date : 20/07/2007

PostitaminePealkiri: Re: kennelid eestis   Reede 30 Juul 2010, 7:35 am

Minu arvates ei ole maailmas ühtegi koera kellega peaks iga päev trenni tegema elu lõpuni Mu käest on korduvalt küsitud, kas sa iga päev jooksutad oma koeri tundide viisi ja teed trenni. Ma käin täiskohaga tööl ja mul on kaks koera-ma vist oleksin surnuks rabelenud ennast, kui teeksin iga päev koeraga tundide viisi trenni. Loomulikult peab belglasega tegelema rohkem kui keskmise koeraga, aga ega ta mingi elektrijänes ka pole. Koer nagu koer ikka, aktiivsem ja tundlikum lihtsalt. Ajutööd peab pakkuma ja piisavalt liikumist. Rahunema peab ka koera õpetama-see on väga tähtis.
Ega Sa enne belglast tundma õpi, kui Sul endal üks olema saab. Kui Sa tahad kiiret, tundlikku, kavalat ja veidi ettearvamatut koera, siis on belglane Sinu jaoks õige. Kuldsega minu arvates teda igal juhul võrrelda ei saa...
Tagasi üles Go down
aino

Female

PostitaminePealkiri: Re: kennelid eestis   Laup 31 Juul 2010, 3:48 am

Lugesin nüüd teisi teemasid ka iseloomuomaduste pärandumisest. Kas ma saan õigesti aru, et sisuliselt igast pesakonnast on võimalik leida kutsikas, kes kohandub hästi maailmaga, kui talle seda tutvustada, on närvissüsteemilt sobiv võistlema, harjub pauguga ja teeb omanikuga koostööd, olles valmis teda ka kaitsma vajadusel?
Kas belglaste ühingust keegi teostab kutsikate ülevaatust ja teeb kutsikateste?
Tagasi üles Go down
Mann
Admin
Admin

Female

PostitaminePealkiri: Re: kennelid eestis   Laup 31 Juul 2010, 5:56 am

13 aasta jooksul on olnud 10 pesakonda tervusid ja kutsikateste on läbiviidud, ühinguväliselt, 1 kord. Huvi korral oleks seda võimalik korraldada, sest kogemustega inimesi on. Samas ei anna ka see test alati 100% garantiid, sest koera iseloomu väljakujunemine sõltub geneetikast, "pesakastist" ja kasvatusest.

PostitaminePealkiri: Re: kennelid eestis   

Tagasi üles Go down

kennelid eestis
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kes müüb eestis tõukanasid?
» Vutisööt Eestis saadaval
» Punaheltta söökide müügikohad Eestis
» Tõukanade müük Eestis